Inwestowanie w obligacje oszczędnościowe

0
463

Szukasz niezawodnej inwestycji o niskim ryzyku dla swoich pieniędzy? Następnie rozważ inwestowanie w obligacje oszczędnościowe.

Trzeba przyznać, że inwestowanie w obligacje oszczędnościowe jest jedną z najmniej seksownych inwestycji, które plasują się na równi z rachunkami oszczędnościowymi. Jednak 1 na 5 Amerykanów inwestuje w obligacje oszczędnościowe. Z pewnością musi istnieć powód, dla którego zdecydowaliby się w ten sposób zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze i kupić amerykańskie obligacje oszczędnościowe.

Inwestowanie w obligacje oszczędnościowe może oznaczać szereg korzyści dla inwestora. Chociaż na pewno nie doprowadzi Cię do homerunu, jest to jednak najbezpieczniejsza i najbardziej niezawodna dostępna opcja inwestycyjna. Powodem jest oczywiście to, że inwestowanie w obligacje oszczędnościowe oznacza, że ​​jesteś w pełni zagwarantowany przez sam rząd USA.

Innym powodem jest to, że inwestowanie w obligacje oszczędnościowe może w pewnym stopniu uwolnić Cię od lokalnych i państwowych deklaracji podatkowych. Same obligacje oszczędnościowe są zwolnione z podatku, co oczywiście zwiększa ich rentowność. Ponadto obligacje oszczędnościowe są odroczone w czasie. Oznacza to, że podatki są płacone przy sprzedaży obligacji. Więc kiedy znajdujesz się w przedziale niższym niż średnia, nadszedł czas, aby ubiegać się o swoje dochody.

Poza tym, jeśli kupiłeś obligacje przed styczniem 1990 r., Mogą one być całkowicie zwolnione z podatku federalnego, jeśli wykorzystałeś je do opłacenia czesnego dziecka za studia. Należy pamiętać, że zasiłek ten przysługuje wyłącznie rodzicom, którzy kwalifikują się w ramach wymogu poziomu dochodu.

W przeciwieństwie do rynku akcji inwestowanie w obligacje oszczędnościowe nie zapewnia wysokich zysków. Ponieważ stopy procentowe są bardzo niskie w porównaniu z rynkiem akcji, wielu ludzi odwraca się od tego. Mimo to inwestowanie w obligacje oszczędnościowe jest bezpiecznym zakładem, jeśli planujesz wykorzystać pieniądze na opłacenie czesnego dziecka lub dodatkowego dochodu emerytalnego. W ten sposób, gdy coś pójdzie nie tak, masz wiarygodne źródło wsparcia finansowego w postaci obligacji oszczędnościowych.

Nigdy nie można przewidzieć wyników giełdy. Jest to część ryzyka, którego można uniknąć, inwestując w obligacje oszczędnościowe. Jeśli giełda spadnie, a stopy procentowe oszczędności również nie będą miały dobrych wyników, obligacje oszczędnościowe staną się bardziej atrakcyjne.

Pamiętaj jednak o tym: nie używaj obligacji oszczędnościowych jako podstawy planu emerytalnego. Nie zapewniają wystarczającej wydajności, aby właściwie wspierać cię po przejściu na emeryturę. Zamiast tego inwestuj w obligacje oszczędnościowe jako uzupełnienie istniejących opcji 401 (k) lub innych opcji emerytalnych.

Piękno inwestowania w obligacje oszczędnościowe polega na tym, że chociaż nie staniesz się bogaty, prawdopodobnie nie stracisz również koszuli. Kiedy do tego dojdziesz, jesteś bezpieczny, co zdecydowanie nie jest złą rzeczą.